Advert

Esnafı birleştirme de ilk adım Zakir Uzun'dan
Advert

Esnafı birleştirme de ilk adım Zakir Uzun'dan

Bu içerik 117 kez okundu.

Kentiçi toplu taşıma hizmeti veren şirketlerin birleştirilmesi noktasında ilk adımı İstanbul Toplu Ulaşım Otobüsçüler Derneği (İSTOD) Başkanı Zakir Uzun attı. Uzun, mega kentte hizmet veren 6 şirket ve 3 dernek başkan ve yöneticilerini aynı masada topladı ve birlik mesajı verdi.

İSTOD Başkanı Zakir Uzun ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğini yaptığı iftar programı Üsküdar Katibim Lokantasında yapıldı. Allison Şanzıman’ın sponsorluğunda verilen iftar yemeğine Özulaş, Öztaş, Mavi Marmara, Halk Ulaşım ve Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri ile AYODER, BEYODER'in başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Uzun, "İstanbul'un en önemli problemlerinden biri ulaşımdır. Dernekler lobi faaliyetleri yaparak kamuoyu oluşturuyor. İnşallah bizlerde elbirliği, güç birliği yaparsak bu problemleri bir nebze de olsa çözüme kavuştururuz. Biz şuanda Şile ile birlikte 9 ayrı parçayız ve İSTOD'da bu 9 parçanın birisidir. Bir olmalıyız. Tek olmayız. 3000 otobüsün gücünü kullanarak bir yerlere varacağımıza ben inanıyorum. Biz elimizden geldiği kadar bu oluşumlara destek vermeye hazırız. İstanbul bir bütün. Problemlerimiz ise aynı. Onun için bir bütün olma niyetimiz var. Bu taşın altına elbette herkesin elini koyması gerekiyor. Bugün burada olmanız, buna destek verdiğinizin işaretidir. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonrada da konuşma yapan şirket başkanları, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri