Advert

Yolcu, Özulaş'ta
Advert

Yolcu, Özulaş'ta

Bu içerik 116 kez okundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı İsmail Yolcu, İstanbul'da kentiçi toplu taşıma hizmeti sunan Özulaş A.Ş.'nin genel müdürlük görevine getirildi. İETT'de uzun yıllar çeşitli birimlerde yöneticilik yapan Yolcu, 34 yıllık tecrübesini özel halk otobüs işletmecileri ile paylaşacak.

Ortak paydanın İstanbul olduğunu dile getiren İsmail Yolcu, "Profesyonel yönetim kadromuz ile İstanbul halkına en iyi hizmeti sunmanın planlarını yapacağız. Ortak paydamız İstanbul'dur. Bir olup ortak hareket ettiğimiz sürece başaramayacağımız hiçbir proje yoktur" dedi.

Her zaman hoşgörülü ve güleryüzlü kişiliği ile ön plana çıkan İsmail Yolcu, 1958 yılında Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta, lise öğrenimini ise İstanbul’da tamamlayan Yolcu, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 1981 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başlayan Yolcu, sırasıyla şeflik, işletme müdür yardımcılığı, özel halk otobüsleri şube müdürlüğü ve otobüs işletmeleri daire başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılında ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 2014 yılına kadar bu görevine devam eden İsmail Yolcu, Mayıs ayı itibariyle Özulaş A.Ş.'nin Genel Müdürlük görevine getirildi. İsmail Yolcu, evli ve 3 çocuk babası. Bir de torunu var.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu