Advert

Bin 200 kişiye istihdam sağladı
Advert

Bin 200 kişiye istihdam sağladı

Bu içerik 74 kez okundu.

Şehirlerarası yolcu taşımacılık sektörünün köklü firmalarından Kamil Koç, yaz sezonuyla birlikte yeni hat açılışlarına yoğunlaştı. İç Anadolu ve Çukurova Bölgeleri'nde açtığı yeni hatlarla Kamil Koç’un hizmet ağı 52 il, 244 ilçe ve 654 satış noktasına ulaştı. Yeni hat açılışlarıyla birlikte firma, bin 200 kişilik ek istihdam sağladı.

Ulaştırma sektörünün öncü firması Kamil Koç, yeni hat açılışlarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Mayıs’ta Nevşehir ve Aksaray hat açılışlarını yapan Kamil Koç, Haziran’da da Adana, Kayseri, Sivas, Amasya, Tokat, Kırşehir, Yozgat, Antakya, İskenderun, Osmaniye, Mersin ve Niğde’nin açılışlarını yaptı. Yeni hat açılışı yaptığı illerden başta İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Antalya olmak üzere birçok il'e sefer düzenlemeye başlayan firma, ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü.

Kamil Koç Otobüsleri Genel Müdürü Kemal Erdoğan, firmanın 2013 yılının Haziran ayından bu yana önemli oranda büyüdüğünü ve bu büyümenin hız kesmeden devam edeceğini açıkladı. Erdoğan, şöyle konuştu;

“Geçtiğimiz yıl Orta ve Doğu Karadeniz’den aldığımız taleplerle bu bölgelerde yeni hatlar açarak hizmet vermeye başladık ve çok güzel geri dönüşler aldık. Bu yılki hedefimiz ise geçtiğimiz yıla göre daha büyük. Özellikle İç Anadolu ve Çukurova bölgelerinde hizmet ağımızı genişletmeye başladık. Açılan yeni noktalarla birlikte istihdama önemli oranda katkılar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. 2013 yılında yaklaşık 4 bin 600 çalışanımızla, 14 milyon yolcumuza hizmet verdik. 2014 hedefimiz ise çok daha büyük. Yıl sonunda yeni açılan hatların da vereceği güçle 17 milyon 400 bin yolcu taşımayı hedefliyoruz."

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri