Advert

Sena Kaleli kabuğunu beğenmiyor
Advert

Sena Kaleli kabuğunu beğenmiyor

Bu içerik 118 kez okundu.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Mehmet Erdoğan, CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli'yi otogarları kötüleyen konuşmasından dolayı kınadı. Erdoğan, "Sayın Kaleli'nin otogarları bir kalemde küfür ve şiddet kaynağı olarak göstermesini kabul edemeyiz" dedi.

TOFED Başkanı Mehmet Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada; TBMM Genel Kurulu'nda 2014 yılı bütçe tasarılarının görüşmelerinde, CHP Grubu adına söz alan Bursa Milletvekili Sena Kaleli’nin “Otogarda çalıştığım 33 yıl boyunca -Meclis’te yaşanan kadar- küfür ve şiddete tanık olmadım” şeklindeki sözlerini şiddetle kınadı.

Başkan Erdoğan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Sayın Sena Kaleli, ülkemizin en eski ve köklü firmalarından birinin kurucusu ve isim babası olan Rahmetli Kamil Koç’un torunu olarak, dedesinin vefatından sonra miras yoluyla edindiği hisseler gereği bu kuruluşta üst düzey yöneticilik yapmıştır. Sektörün gücü ve desteği sonucunda milletvekili olan Sayın Sena Kaleli, ülkemizin en saygın kuruluşlarından olan TBMM’deki bazı söylem ve davranışları eleştirmek adına, yetiştiği ve bugünkü noktaya gelmesini borçlu olduğu bir büyük sektörü ve o sektörün olmazsa olmaz “mabedi” konumundaki otogarları bir kalemde “küfür ve şiddet” kaynağı olarak gösterebilmiştir.

Her işyerinde olduğu gibi otogarlarda da zaman zaman anlaşmazlıklar olsa dahi, kendisinin de belirttiği gibi hukuk ve uzlaşı yoluyla tüm sorunlar kolaylıkla halledilebilmektedir. Ancak, seçildiği günden bu yana Meclis kürsüsünde sektörün sorunlarını dile getirdiğine pek tanıklık edemediğimiz Sayın Kaleli’nin, yasama görevini ifa etmek üzere içinde bulunduğu Meclis’i eleştirmek adına yine kendi ifadesiyle 33 yıldır çalıştığı otogarı kötülemesini anlamak mümkün değildir.

Özellikle 2002 yılından beri yürürlükte olan Karayolu Taşıma Kanunu ve Yönetmeliği’nde yer alan, “Mesleki ve mali yeterlilik ile mesleki saygınlık ilkeleri” gereği; yetişmiş, eğitimli ve kaliteli insan gücü her gün biraz daha artan otogarların, küfür ve şiddetle kirletilen yerler olmadığına dikkat çekmek isterim. TOFED olarak, Sayın Kaleli’nin konuşmasını şiddetle protesto ediyor, otogarlarla ilgili sarf ettiği sözlerini kınıyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri