Advert

Metro Turizm – İDO entegre taşımacılıkta anlaştı
Advert

Metro Turizm – İDO entegre taşımacılıkta anlaştı

Bu içerik 108 kez okundu.

Metro Turizm ve İDO entegre taşımacılığa imza attı. Böylece İDO biletleri Metro Turizm’in 400 acentesinde satılacak. Anlaşmayla birlikte İstanbul-İzmir arası 6 buçuk saate inecek. İDO’nun sefer iptallerinde Metro Turizm devreye girerek, 45 dakika içinde yolcuları mağdur etmeden sefere devam edecek. Metro Turizm – İDO entegre biletleri ise İstanbul-İzmir arası 55 TL olacak. Metro Turizm ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işbirliği anlaşması, 18 Eylül 2014 Perşembe günü İDO’nun İstanbul Yenikapı’daki Genel Müdürlük binasında imzalandı. Toplantıya Metro Turizm’i temsilen Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Yücel, Metro Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayyıldız Metro Travel Genel Müdürü Ömer Alp Emir ve katıldı. İDO’dan ise, Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Naz Erer, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Murat Orhan, Satış ve Pazarlama Müdürü Hakan Deliduman yer aldı.

METRO, İDO BİLETLERİ SATACAK

Toplantıda ilk olarak söz alan İDO Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Naz Erer, dünyanın en büyük denizyolu şirketi İDO ile, Türkiye’nin en büyük otobüs şirketi Metro Turizm’in işbirliği ile deniz ve karayolu taşımacılığını entegre edeceklerini belirtti. İDO’nun yılda 50 milyon Metro Turizm’in ise 21 milyon yolcu taşıdığını belirten Erer, “Alanında en güçlü bu iki büyük firma başarılı bir işbirliğiyle güçlerini birleştirdi. Yaptığımız anlaşma çerçevesinde bundan böyle Metro Turizm’in 1020 acentesinin 400’ünde İDO biletleri satılacak. Bu entegre taşımacılıkla birlikte İstanbul’dan Bandırma ve Bursa’ya gelenler, buradan tekrar Metro Turizm’in otobüsleriyle Ege Bölgesi’ne kısa sürede ulaşacaklar. İşbirliğimiz herkese hayırlı olsun” dedi. Naz Erer, İDO’nun servis ağını her geçen gün genişlettiğini de sözlerine ekledi.

2015 HEDEFİ 25 MİLYON YOLCU

Metro Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız ise, taşıma alanında 2 değerli markanın bir araya geldiğini belirterek, “Türkiye’de bin 600 otobüs, bin 20 acente ve yılda 21 milyon yolcu taşımanın mutluluğunu taşıyoruz. Türkiye’nin ‘en’ büyük otobüs şirketiyiz. Metro Turizm 2014’te hedefini büyüttü. 2015 yılında ise 25 milyon yolcu taşıyarak yeni bir rekor kıracağız. Artık İDO gibi Türkiye’nin ve dünyanın en büyük denizyolu şirketiyle bir anlaşma yaptık. Bundan böyle İDO müşterileri biletlerini Metro Turizm acentelerinden de alabilecek. Artık kimsenin bilet almak için İDO iskelelerine gelmesi gerekmiyor” diye konuştu.

İSTANBUL-İZMİR 6.5 SAAT

Ayyıldız İDO ile yaptıkları anlaşmanın faydalarını şöyle anlattı: “Bundan böyle yeni sloganımız, ‘İstanbul-İzmir 6 buçuk saat’ olacak. Bu entegre taşımayla birlikte Metro Turizm’i tercih edenler, İDO ile Bandırma’ya oradan da Metro Turizm otobüsleriyle İzmir’e 6.5 saatte gidecekler. Oradan devamla Çeşme, Bodrum, Marmaris, Didim gibi tatil beldelerine ulaşacaklar. Ege bölgesine ulaşım tamıyla kısalacak. Ancak direkt karayoluyla gitmeyi tercih edenlere de hizmetlerimiz devam edecek.”

BİLET FİYATI 55 TL OLACAK

Metro Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayyıldız, denizyolu entegreli bilet fiyatlarını İstanbul – İzmir arasında 55 TL olarak açıkladı. Ayyıldız, İzmir’den devamla turizm beldelerine gidenlerin ise farklı fiyatlarla yolculuk yapacaklarını söyledi. Deniz ulaşımında anlık iptallerini yaşanacağını belirten Şenol Ayyıldız, “İDO’nun Metro Turizm’e 45 dakika önceden haber vermesi yeter. Biz büyük filomuzla hiç bir kimseyi mağdur etmeden istediği yere ulaştırırız” dedi. Öte yandan Ayyıldız, 18 Eylül 2014 Perşembe itibariyle İDO ile yapılacak entegre taşımacılığın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bildirildiğini ve bilet satışlarının başladığını kaydederek, “Bu bir başlangıç. İlerleyen dönemlerde demiryolu ve havayoluyla da entegre taşımacılık anlaşmalarımız sürecek” şeklinde konuştu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart
En iyi marka Aras Kargo oldu
En iyi marka Aras Kargo oldu