Advert

Kaya güven tazeledi
Advert

Kaya güven tazeledi

Bu içerik 84 kez okundu.

İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası Genel Kurulu üyelerinin katılımı ile yapıldı. Yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiği genel kurulda mevcut başkan Yıldırım Kaya ve ekibiyle birlikte güven tazeledi.

Atatürk Stadyumu Hakemler Salonu’nda yapılan genel kurula İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, İzmir Ulaştırma Bölge Müdürü Ömer Tekin, Anadolu Birliği Başkanı Koç Ali Al ve esnaf odalarının başkanları katıldı.

İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaflığın ayrı bir meslek olduğunu belirterek, “Esnafın olduğu yerde huzur, mutluluk, adalet, doğruluk vardır. Meslek odası ne yapar? Üyelerinin hak ve menfaatlerini korur. Yıldırım Kaya ve yönetim kurulu üyeleri bunu dört dörtlük yaptı. Odalar kurumlarla iyi ilişkiler kurar, üyelerini bilgilendirir, size ışık tutarak vizyonunuzu belirler. Bütün bunları Kaya hiç eksiksiz yerine getirdi” dedi.

Ulaştırma Bölge Müdürü Ömer Tekin ise, kamyoncu esnafının şikayetlerine yanıt verdi. Tekin, “Ağır tonajla ilgili serzenişler oldu. Römork ve çekicilerin belli bir kapasitesi var. Bunların tonajı ne olursa olsun aracın, yükün mal ve canın emniyeti için hazırlanmış olan Karayolları Trafik Yönetmeliği çerçevesinde kapasitesi belirlenmiştir. Öte yandan K1 yetki belgesi gerçek ve tüzel kişiye verilir. Belge ancak birinci derecede yakınına devredilir. Belge süresinin 540 günü geçmesi durumunda tamamen geçersiz sayılıyor” dedi.

Yeni dönemde yeni projeleri hayata geçireceklerinin sözünü veren Yıldırım Kaya’da şöyle konuştu: “Hava ve deniz taşımacılığında ÖTV’siz akaryakıt uygulamasının kara taşımacılığına da getirmek için çalışacağız. Hurda yasasının yeniden gözden geçirilmesi için çalışacağız. Esnafa daha ekonomik desteklerin verilmesi için uğraşacağız. Bundan sonraki dönemde geçmişte olduğu gibi eğitime önem vereceğiz. Yeni dönemde esnaf için ne yapılması gerekiyorsa, ekibimle birlikte yapacağım”.

İzmir Kamyoncular Esnaf Odasının yeni yönetimi; Yıldırım Kaya başkanlığında Ali Topal, Akın Karakaya, Hikmet Dağcı, Hakkı Bay, Cafer Kol, Murat Arslan, Kazım Bostancı, Ali Yüksel, Mehmet Budak ve Hasan Zeybekt’en oluştu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri