Advert

Ulusoy Turizm'in yönetimine kızları el koydu
Advert

Ulusoy Turizm'in yönetimine kızları el koydu

Bu içerik 111 kez okundu.

Şehirlerarası yolcu taşımacılık sektörünün köklü firmalarından Ulusoy Seyahat'in içinde bulunduğu mali krizi bahane eden Selma Koçak, Sevim, Berrin ve Sevilay Ulusoy, kardeşleri Haluk Ulusoy'u devirerek yönetimi ele geçirdi.

Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy’un 1937 yılında bir otobüsle temelini attığı Ulusoy Holding 2008 yılına kadar Türkiye’nin önemli holdinglerinden biri haline geldi. 2008 yılında Holding; Saffet, Yılmaz ve merhum Cemal Ulusoy’un oğlu Ali Can Ulusoy arasında 3’e bölündü. Bölünmenin ardından Saffet Ulusoy yolcu taşımacılığını, Yılmaz Ulusoy turizmi ve Alican Ulusoy da lojistiği aldı.

Saffet Ulusoy, Ulusoy Seyahat’i 4’ü kız 1’i de erkek olmak üzere 5 çocuğuna devretti. Şirketi, Haluk Ulusoy yönetim kurulu başkanlığında Selma Ulusoy Koçak, Sevim Ulusoy, Berrin Ulusoy ve Sevilay Ulusoy yönetmeye başladı.

Ancak işler beklendiği gibi iyi gitmedi. Haluk Ulusoy’un başında olduğu Ulusoy Seyahat’in iyi yönetilmediği dedikoduları sağda solda konuşulmaya başladı. Bu gelişme üzerine 4 kız kardeş harekete geçti. Ulusoy Seyahat Nakliyat AŞ’nin iyi yönetilmediğini gerekçe gösteren kız kardeşler, Haluk Ulusoy’u şirkette devre dışı bırakma kararı aldığı iddia edildi. Bununla da yetinilmedi. Haluk Ulusoy’un imza yetkisini de elinden alan 4 kız kardeş, şirketin Genel Müdürlüğü’ne de Selma Ulusoy Koçak’ın oğlu Cem Koçak’ı oturttu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Oda Başkanı Ovacık Ankara'yı mesken tuttu
Scania, ithal pazarın lideri
Scania, ithal pazarın lideri